Latawiec TEN Pinna

6000,00

Pinna to uniwersalny – allroundowy, wyważony latawiec z dobrą windą i hangtime`em oraz niezłym zachowaniem na fali

Pinna od TEN Kiteboarding to trzytubowa, allroundowa konstrukcja delta-bow – tego rodzaju latawce ostatnimi czasy podbijają rynek swoją uniwersalnością, prostotą użytkowania, łatwym wstawaniem z wody, dobrym dołem oraz niezłymi osiągami w hooked-in freestyle. To przyjazne latawce, które nie ograniczają kitesurfera do jednego stylu pływania – to zabawa na fali, wysokie loty czy freeride`owa przejażdżka po płaskiej wodzie. Duży zakres wiatrowy oznacza, że dwa rozmiary w quiverze zaspokoją nasze potrzeby w dużą większość dni z wiatrem powyżej 10-12 węzłów w różnych warunkach.

O ile ktoś nie szuka radykalnych rozwiązań np. do wakestyle`owych skoków unhooked, Pinna będzie dobrym wyborem do pływania w różnych warunkach i szlifowania nowych tricków.


ALLROUND

Freeride / Freestyle / Wave


TEN Pinna – dedykowany bar:

Czy mogę użyć innego baru? Odpowiedź poniżej


Darmowa wysyłka!

Dostępny jest także 9m egzemplarz używany!

Latawce dostępne są na zamówienie – wysyłka w ciągu ok. 1 tygodnia


Wybierz kolor i rozmiar:

Wyczyść zaznaczenie

Opis

TEN Kiteboarding – nowa marka na rynku

Nie wszyscy jeszcze słyszeli o marce TEN Kiteboarding – nic dziwnego, bo jest z nami od niedawna – powstała w Holandii w 2017r. Pod szyldem TEN wypuszczono do tej pory allroundowy latawiec Pinna, piankę, deskę wave oraz dwa twintipy.

TEN Kiteboarding łączy doświadczenie w produkcji sprzętu do kitesurfingu (innych marek) oraz w wieloletnim prowadzeniu firmy zajmującej się m.in. naprawą latawców (Versus Kiteboarding).


Pinna – zakres wiatrowy

Latawiec TEN Kiteboarding Pinna - zakres wiatrowy


Podkreślane cechy Pinna

  • Lekkie i wytrzymałe poszycie double ripstop japońskiej produkcji
  • Duży zawór inflate – szybkie pompowanie – czas gumowych wentyli od materaca minął wiele lat temu!
  • Waga jest kluczowa! Doświadczenie nabyte przy naprawie ponad 10 tys. latawców pozwoliło precyzyjnie określić miejsca, w których latawiec ma być wzmocniony grubym Dacronem, a w których jest to zbędne. Dzięki temu Pinna nie jest przeciążony przy zachowaniu odpowiedniego zapasu wytrzymałości.

Latawiec TEN Kiteboarding Pinna - przeznaczenieNaszym zdaniem…

W zasadzie nie ma się tam do czego przyczepić. Konstrukcja jest ok, zastosowane rozwiązania są znane i sprawdzone – latawiec trafia w potrzeby większości riderów – charakterystyka jest podobna do odpowiedników innych marek. Czy jest idealnie? Podczas testów pojawiał się drobny problem przy pompowaniu latawca – wąż od pompki czasami wyskakiwał z zaworu inflate, jednak po odpowiednim przekręceniu węża problem znika – naszym zdaniem drobiazg. Pinna to fajny, uniwersalny latawiec, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu!


Recenzje TEN Pinna

TheKiteMag

There is nothing not to like about the Pinna – from the bag to the boosting performance this is quite simply a very enjoyable kite to fly.

[W Pinna nie ma rzeczy, których można by nie lubić – począwszy od plecaka, po windę – latawiec jest całkiem przyjazny w użyciu i daje wiele przyjemności z latania.]

Overall, in terms of construction, we felt that the attention to detail was top notch.

[Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o konstrukcję, czuliśmy, że dbałość o detale jest na najwyższym poziomie.]

Czy mogę użyć baru innej firmy?

Pod pewnymi warunkami – tak.

Większość czterolinkowych barów z niezbyt wysokim V (Y, tj. miejscu połączenia linek nośnych) dostępnych na rynku będzie odpowiednia. Bary z wysokim V, to prawdopodobnie np. North/Duotone, z niskim np. Airush, Best, Cabrinha, Naish, Slingshot. Konieczny jest system bezpieczeństwa polegający na podczepianiu leasha pod jedną z linek nośnych, ale to jest już chyba teraz standard we wszystkich barach czterolinkowych.

Czasami może być potrzebne delikatne skrócenie/wydłużenie linek kierunkowych czy zmiana miejscami pigtaili (ew. dokupienie przejściówek). Oczywiście optymalnie byłoby mieć bar podobnej szerokości (ok. 50cm dla większych latawców) i z podobną długością linek (23-24m).

Testowaliśmy Pinna z barem Airusha – konieczna była zamiana pigtaili (supełek-pętelka). Poza tym było ok.


 

Informacje dodatkowe

Producent latawca

Rozmiar latawca

, , , ,

Rocznik

Typ latawca

, ,

Kolor latawca

,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Latawiec TEN Pinna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 9 =