Latawiec pociągowy Peter Lynn Hornet

1999,002149,00

Czterolinkowy komorowy latawiec pociągowy full-power – Peter Lynn Hornet V4

Nowy Hornet zaprojektowany został tak, aby zapewnić dostęp do powerkitingu każdemu. Latawiec bardzo uniwersalny – sprawdzi się zarówno przy pierwszych statycznych skokach, jak i do jazdy na kitebuggy, mountainboardzie, snowboardzie czy nartach. Hornet dostarczy Ci wystarczająco mocy do każdego z tych zastosowań w sposób bezpieczny i przewidywalny, dzięki czemu będzie dla Ciebie doskonałym kompanem podczas Twojego podboju landkitingu i snowkitingu.


Darmowa wysyłka!


 

Wyczyść zaznaczenie

Opis

Peter Lynn Hornet jest niepodważalnie najlepszym wyborem do pierwszych poważnych lotów trakcyjnych i skoków. Hornet zaprojektowany został tak, aby osiągnąć najlepszą możliwą do osiągnięcia stabilność bez utraty niezrównanej charakterystyki lotnej, z której Hornet jest tak dobrze znany.

Hornet to skrzydło dla osób początkujących, które szukają czegoś więcej, niż tylko treningówka. Projektanci masę pracy włożyli w to, aby latanie nim nie sprawiało problemów, było łatwe, bezpieczne i przyjemne. Owocem stał się jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikowi latawców pociągowych na rynku. Płynne skręty, doskonała stabilność, solidny ciąg w całym oknie wiatrowym – to wszystko sprawia, że Hornet dostarczy Ci masy wrażeń i doświadczeń, a Twoje postępy będą widoczne z dnia na dzień.

Hornet jest łatwy w sterowaniu, zarówno po podłączeniu czterech linkach, jak i wtedy, gdy latamy wyłącznie z użyciem dwóch z nich. Wystarczy, że pociągniesz za lewą albo prawą manetkę – kite płynnie skręci, a Ty od razu poczujesz płynną dostawę mocy. Jeśli jednak podczas skrętu dociągniesz linkę hamulcową, Hornet skręci znacznie ciaśniej. Kontrolując latawiec czterema linkami zyskujesz precyzję w ustawianiu kite’a dokładnie w tym miejscu okna wiatrowego, w którym go potrzebujesz i z którego chcesz czerpać moc.


Hornet sprzedawany jest jako kompletny zestaw – do pierwszego lotu nie potrzebujesz nic więcej

Wysokogatunkowe materiały – cały latawiec uszyty jest z bardzo mocnego i ultralekkiego materiału Ripstop Mirai. Punkty podłączenia linek głównych do uzdy wykonane są z materiału Dynacore, są też dodatkowo przeszyte. Cała uzda wykonana jest ze wstępnie rozciągniętych linek dyneema, oba zakończenia każdej z nich są szyte – dzięki czemu nic się nie plącze a cała konstrukcja jest jeszcze mocniejsza.

Dodatkowy rzep – po zakończonej sesji kite, podłącz uzdę do specjalnego rzepa znajdującego się przy wlocie środkowych komór. Dzięki temu latawiec przy następnej sesji nie będzie poplątany, gdy wyjmiesz go z pokrowca.

Profil latawca uszyty ściegiem podwójnym płaskim – dzięki czemu i wytrzymałość szwów i materiału w ich okolicy została też podwojona. Szwy na dolnym poszyciu szyte są na płasko za pomocą specjalnej maszyny szycia z podwójną igłą, ta metoda służy do dalszego wzmocnienia i poprawy ogólnej jakości wykonania latawca.

Rzepy do opróżniania wnętrza latawca z piasku, śniegu lub innych zabrudzeń pozwolą utrzymać Twój latawiec w czystości, łatwo usuniesz zabrudzenia, które przez przypadek dostaną się do środka. Piasek czy śnieg mają tendencję do zbierania się w komorach latawca, a gdy się tam zbierają, zaburzają jego charakterystykę lotną. Hornet został tak zaprojektowany, aby zabrudzenia akumulowały się przy samych rzepach, czyli na tipach latawca przy krawędzi spływu – dzięki temu kilkoma ruchami otworzysz rzepy i opróżnisz kite’a ze zbędnego balastu.

Wloty komór wzmocnione specjalną taśmą, aby zminimalizować ryzyko rozdarcia skrzydła przy zahaczeniu np. o wystający patyk podczas restartu latawca.

Zawartość zestawu:

 • latawiec Hornet
 • pokrowiec
 • 4-linkowe manetki lub 4-linkowy bar, zależnie od wybranej wersji
 • wytrzymałe linki Dyneema®, oznaczone kolorami, z szytymi zakończeniami
 • System bezpieczeństwa
 • Kotwica do uziemienia latawca
 • instrukcja do latawców 4-linkowych typu full-power

Rozmiary, kolory i długości linek:

 • Hornet 2.0m2 – niebiesko-pomarańczowy – linki 18m 200/100Kg
 • Hornet 3.0m2 – niebiesko-zielony – linki 20m 200/100Kg
 • Hornet 4.0m2 – niebiesko-limonkowy – linki 20m 200/100Kg
 • Hornet 5.0m2 – niebiesko-pomarańczowy – linki 20m 200/100Kg
 • Hornet 6.0m2 – niebiesko-zielony – linki 20m 200/100Kg

 

 

Informacje dodatkowe

Rozmiar

2m, 3m, 4m, 5m, 6m

Typ latawca

, , ,

Producent latawca

,

Sterowanie

Bar, Manetki

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Latawiec pociągowy Peter Lynn Hornet”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dziesięć =