Latawiec Airush Lithium V11

4599,006999,00

Lithium i Union to najbardziej uniwersalne latawce w stajni Airusha – allround w pełnym tego słowa znaczeniu… Lithium to łatwy, przyjemny i niesamowicie wszechstronny latawiec.

Airush Lithium (w 2018 i 2019 – Lithium Core) to uniwersalny latawiec, spełniający wymagania większości rajderów. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas doskonalenia techniki po ukończeniu szkolenia, nauki nowych ewolucji, jak i średniozaawansowanego pływania w różnych warunkach – freeride, freestyle, wave.

Model 2020 został przeprojektowany i tym razem nie chodzi tylko o grafikę! Latawiec ma teraz lepszy górny zakres wiatrowy i jest lżejszy na barze.

Opis latawca poniżej


Latawiec bez baru

Odpowiedni do tego latawca bar: Bar Airush Progression (Analog)

Do latawców większych niż 12m polecamy bar z regulowaną szerokością: Airush Core Cleat Bar


Polecamy również ostatnie egzemplarze z ubiegłych sezonów:


Darmowa wysyłka!

Pompka gratis!


Airush Lithium Core dostępny jest w kolorze Red-Teal i Navy-MintImię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Propozycja cenowa (wymagane)

Lista sprzętu - model latawca/deski, rozmiar itd.
Wybierz rozmiar:


 

Wyczyść zaznaczenie

Opis

Airush Lithium Core – latawiec do progresu

Lithium Core to latawiec stworzony do nauki i nie chodzi tu wyłącznie o pierwsze ślizganie się po wodzie! Latawiec jest genialny do nauki klasycznych skoków (wysokich i długich – hangtime!), nowych tricków, kiteloopów czy pierwszych skoków na wypięciu – jest spokojniejszy, bardziej przewidywalny, płynnie oddaje moc i wybacza więcej błędów, niż typowo freestylowe latawce – jest po prostu łatwiejszy, bardziej przyjazny.

Lithium sprawdza się na falkach – konstrukcja tego latawca umożliwia precyzyjne sterowanie, szybką reakcję, dobry depower i niezły jak na latawiec nie-wave`owy drift. Wiele osób doceni też jego ciasny promień skrętu.

Lithium jest średnio-ciężki na barze, z zachowaniem pełnego wyczucia pozycji podczas pływania. Wersja Core ma kilka opcji podpięcia linek bridle`a, co zwiększa możliwości dopasowania charakteru latawca do własnych oczekiwań.

Co jeszcze? Lithium łatwo wstaje z wody i dobrze ostrzy – cechy doceniane przede wszystkim przez początkujących kajtsurferów, ale też nie będą chyba wadziły tym, którzy już pozjadali zęby… Nawet duże rozmiary dobrze zachowują się podczas loopów. Polecamy go jednak dobrze napompować, szczególnie w przypadku małych rozmiarów, ciężkich rajderów i silnego wiatrów.

Airush już jakiś czas temu wprowadził technologię Load Frame, co wpływa na dłuższą żywotność latawca – jest ona wciąż udoskonalana, w związku z czym każda nowa odsłona latawców cechuje się jeszcze lepszą jakością wykonania / wydajnością. W zasadzie i tak nikt raczej nie narzekał na jakość wykonania Airushy, ale dłuższa żywotność latawca zawsze cieszy.

 

 

Airush Lithium Core - kitesurfing

Airush Lithium Core - kitesurfing

Airush Lithium Core - kitesurfing

 


Najważniejsze cechy latawca:

 • idealny do progresu – Lithium jest stworzony do nauki nowych ewolucji – skoków, loopów
 • hangtime! i dobre zachowanie podczas pływania na falach
 • wszechstronność
 • stabilność, przewidywalność, bezpieczeństwo bez utraty reaktywności i prędkości
 • szeroki zakres wiatrowy, dobry depower
 • szybki i prosty start z wody
 • odpowiedni dla wszystkich rajderów, bez względu na poziom zaawansowania
 • świetne wykonanie, mocna konstrukcja

 

Obiektywnie – opinie o latawcu Airush Lithium

„This kite does it all. It turns quickly with good stability, goes upwind easily and provides excellent lift and hangtime”

„(…) Airush’s freeride kite that will please entry-level kiters as well as the more seasoned kiters looking to do a little bit of everything”

The KiteBoarder – pełny raport z testów (EN)

The KiteBoarder – recenzja – tłumaczenie (PL)


Airush Lithium Core 2020 – zakres wiatrowy

Airush Lithium Core 2018 - zakres wiatrowy

 

Wydajność

Airush Lithium Core 2018 - wydajnośćAirush Lithium - charakterystyka latawca

 


Technologia:

 • Delta Hybrid design w połączneniu z systemem wiązania linek V3.2 Bridle nadaje latawcom Airush zupełnie nowy charakter wydajności i bezpośredniego czucia latawca. Duża siła ciągu oraz bardzo dobra zwrotność, stabilność, łatwy restart z wody i przede wszystkim wszechstronność to główne cechy konstrukcji Delta Hybrid – daje nam ona możliwość wykorzystania latawca do większości stylów pływania przez większość rajderów.
 • V3.2 – bridle system – w porównaniu do kolekcji 2015 poprawiono materiał z jakiej została wykonana uprząż oraz bloczki. W porównaniu do kolekcji 2017 skrócono uprząż, co przekłada się na szybszą reakcję latawca.
  Połączenie mniej rozciągliwych linek oraz usztywnieniem tipów latawca daje lepszą reakcją. Dzięki zmianie punktów mocowania uzyskano łatwiejszy restart z wody oraz większą utratę mocy po użyciu zrywki – poprawiło się więc bezpieczeństwo. Nowe bloczki zapewniają płynniejsze działanie i większą żywotność.
 • Airush Dyneema Load Frame V4 – konstrukcja latawca została wzmocniona krzyżującymi się poliestrowymi włóknami, tworząc mocną, zwartą ramę, odporną na rozciąganie się całej czaszy latawca, co zmniejsza ryzyko porwania poszycia przy uderzeniu o wodę (naprężenie rozkłada się na całą powierzchnię latawca) oraz wydłuża jego żywotność (dłuższy czas zachowa swój pierwotny kształt). W porównaniu z pierwszą generacją Load Frame, odsłona 2017 jest o 40% bardziej wytrzymała i o 30% bardziej redukuje rozciąganie materiału. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które kupują latawiec na wiele lat oraz tych, którzy zainteresowani są kupnem latawca na rynku wtórnym. DLF to unikalna na rynku technologia, która wzmacnia latawiec bez wpływu na jego wagę.
 • Teijin Technoforce D2 Double Rip Stop Canopy – jeden z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, wykorzystywany przez topowe marki
 • Wzmocniona krawędź spływu – często właśnie ten fragment poszycia ulega zużyciu w pierwszej kolejności, dlatego Airush postanowił wzmocnić go dodatkową warstwą materiału – doskonałym niemieckim dacronem DP175.
 • Leading Edge Seams, Gradient Load Wingtips – jeszcze więcej wzmocnień – większa odporność na uszkodzenia
 • Single Inflation System, One Pump – oczywiście. Duży zawór i nowa pompka ułatwiają szybkie i lekkie pompowanie latawca.

 

Airush Lithium - depower

Plecaki Airush - materiał z recyklingu

 

Airush Dyneema Load Frame

 

 Podsumowanie

Airush Lithium Core to latawiec stworzony do nauki nowych ewolucji – nowoczesną konstrukcję docenią zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani rajderzy – skoki, loopy czy tricki po prostu na nim wychodzą. Dobry dolny zakres wiatrowy, stabilność, reaktywność, hangtime i współpraca na zafalowanych akwenach… To już 11 odsłona modelu Airush Lithium – tak długo w ofercie mógł się utrzymać tylko latawiec, który jest dobry. Najlepszy wybór dla osób, którzy nie chcą się ograniczać do jednego stylu pływania.

 

 

 


Szukasz czegoś bardziej budżetowego?

Szukasz czegoś bardziej radykalnego do UH (freestyle/wakestyle)? Polecamy:

lub jeszcze bardziej radykalnego:

Opcje Wave?

LightWind?

Nie podoba Ci się grafika Lithiuma ? 🙂 Alternatywą jest latawiec o podobnej charakterystyce: Duotone Evo

Nie zapominajmy też o pięknym (i nie bez pazura) Airushu Diamond

Dodatkowe informacje

Rozmiar latawca

, , , , , , , ,

Kolor latawca

,

Producent latawca

Rocznik

Typ latawca

, , ,