Wyprzedaż!

Latawiec Airush Lithium Core 2018

4099,00 2399,00

Lithium Core i Union to najbardziej uniwersalne latawce w stajni Airusha – allround w pełnym tego słowa znaczeniu… Lithium Core to łatwy, przyjemny i niesamowicie wszechstronny latawiec. Następna klasycznego Lithiuma 2017.

Airush Lithium Core to uniwersalny latawiec, spełniający wymagania większości rajderów. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas doskonalenia techniki po ukończeniu szkolenia IKO, nauki nowych ewolucji, jak i średniozaawansowanego pływania w różnych warunkach – freeride, freestyle, wave.

Opis latawca poniżej


Latawiec bez baru

Odpowiedni do tego latawca bar: Bar Airush Progression (Analog) 2018

Do latawców większych niż 12m polecamy bar z regulowaną szerokością: Airush Core Bar 2018 (następca baru SMART)

 

Bieżąca kolekcja: Airush Lithium Core V10


Darmowa wysyłka!

Airush Lithium Core dostępny jest w kolorze czerwonym – Acid-Teal i niebieskim – Reefer-Blue


Wybierz rozmiar:


 

Wyczyść zaznaczenie

Opis

Airush Lithium Core – latawiec do progresu

Lithium Core to latawiec stworzony do nauki i nie chodzi tu wyłącznie o pierwsze ślizganie się po wodzie! Latawiec jest genialny do nauki klasycznych skoków (wysokich i długich – hangtime!), nowych tricków, kiteloopów czy pierwszych skoków na wypięciu – jest spokojniejszy, bardziej przewidywalny, płynnie oddaje moc i wybacza więcej błędów, niż typowo freestylowe latawce – jest po prostu łatwiejszy, bardziej przyjazny.

Lithium sprawdza się na falkach – konstrukcja tego latawca umożliwia precyzyjne sterowanie, szybką reakcję, dobry depower i niezły jak na latawiec nie-wave`owy drift. Wiele osób doceni też jego ciasny promień skrętu.

Lithium jest średnio-ciężki na barze, z zachowaniem pełnego wyczucia pozycji podczas pływania. Wersja Core ma kilka opcji podpięcia linek bridle`a, co zwiększa możliwości dopasowania charakteru latawca do własnych oczekiwań.

Co jeszcze? Lithium łatwo wstaje z wody i dobrze ostrzy – cechy doceniane przede wszystkim przez początkujących kajtsurferów, ale też nie będą chyba wadziły tym, którzy już pozjadali zęby… Nawet duże rozmiary dobrze zachowują się podczas loopów.  Polecamy go jednak dobrze napompować, szczególnie w przypadku małych rozmiarów, ciężkich rajderów i silnego wiatrów.

Airush już jakiś czas temu wprowadził technologię Load Frame, co wpływa na dłuższą żywotność latawca – jest ona wciąż udoskonalana, w związku z czym każda nowa odsłona latawców cechuje się jeszcze lepszą jakością wykonania / wydajnością. W zasadzie i tak nikt raczej nie narzekał na jakość wykonania Airushy, ale dłuższa żywotność latawca zawsze cieszy.

Lithium występuje również w wersji LightWind – latawiec w rozmiarze 17m, który został dodatkowo odciążony – jest lekki i łatwo wstaje z wody, dzięki czemu umożliwia pływanie przy granicznych warunkach wiatrowych.

W porównaniu do modeli Lithium Progression i Lithium progression SPS, Lithium Core posiada krótsze linki bridle`a, inny kształt tipów i cieńszą tubę główną, dzięki czemu jest szybszy, bardziej reaktywny. Bridle 3.2 to również lepsze zachowanie latawca w górnym zakresie wiatrowym i podczas pływania wave. Do wersji Core dołączony również porządny plecak (eco-plecak!). Tak jak Progression SPS, Lithium Core wykonany jest z mocniejszego materiału Teijin D2, ale dodatkowo posiada słynne przeszycia – Airush Dyneema Load Frame, co czyni go najbardziej wytrzymałym latawcem z kolekcji Lithiumów, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej wydajności.

O różnicach między wersjami Lithiuma – Progression (SPS) i Core przeczytać można również tutaj.

 

 

Airush Lithium 2017 - action

Airush Lithium Core

Airush Lithium Core

 


Najważniejsze cechy latawca:

 • idealny do progresu – Lithium jest stworzony do nauki nowych ewolucji – skoków, loopów
 • hangtime! i dobre zachowanie podczas pływania na falach
 • wszechstronność
 • stabilność, przewidywalność, bezpieczeństwo bez utraty reaktywności i prędkości
 • szeroki zakres wiatrowy, dobry depower
 • szybki i prosty start z wody
 • odpowiedni dla wszystkich rajderów, bez względu na poziom zaawansowania
 • świetne wykonanie, mocna konstrukcja

 

Obiektywnie – opinie o latawcu Airush Lithium

„This kite does it all. It turns quickly with good stability, goes upwind easily and provides excellent lift and hangtime”

„(…) Airush’s freeride kite that will please entry-level kiters as well as the more seasoned kiters looking to do a little bit of everything”

The KiteBoarder – pełny raport z testów (EN)

The KiteBoarder – recenzja – tłumaczenie (PL)


Airush Lithium Core 2018 – zakres wiatrowy

Airush Lithium Core 2018 - zakres wiatrowy

 

Wydajność

Airush Lithium Core 2018 - wydajność

 


Technologia:

 

 • Delta Hybrid design w połączneniu z systemem wiązania linek V3.2 Bridle nadaje latawcom Airush zupełnie nowy charakter wydajności i bezpośredniego czucia latawca. Duża siła ciągu oraz bardzo dobra zwrotność, stabilność, łatwy restart z wody i przede wszystkim wszechstronność to główne cechy konstrukcji Delta Hybrid – daje nam ona możliwość wykorzystania latawca do większości stylów pływania przez większość rajderów.
 • V3.2 – bridle system – w porównaniu do kolekcji 2015 poprawiono materiał z jakiej została wykonana uprząż oraz bloczki. W porównaniu do kolekcji 2017 skrócono uprząż, co przekłada się na szybszą reakcję latawca.
  Połączenie mniej rozciągliwych linek oraz usztywnieniem tipów latawca daje lepszą reakcją. Dzięki zmianie punktów mocowania uzyskano łatwiejszy restart z wody oraz większą utratę mocy po użyciu zrywki – poprawiło się więc bezpieczeństwo. Nowe bloczki zapewniają płynniejsze działanie i większą żywotność.
 • Airush Dyneema Load Frame V4 – konstrukcja latawca została wzmocniona krzyżującymi się poliestrowymi włóknami, tworząc mocną, zwartą ramę, odporną na rozciąganie się całej czaszy latawca, co zmniejsza ryzyko porwania poszycia przy uderzeniu o wodę (naprężenie rozkłada się na całą powierzchnię latawca) oraz wydłuża jego żywotność (dłuższy czas zachowa swój pierwotny kształt). W porównaniu z pierwszą generacją Load Frame, odsłona 2017 jest o 40% bardziej wytrzymała i o 30% bardziej redukuje rozciąganie materiału. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które kupują latawiec na wiele lat oraz tych, którzy zainteresowani są kupnem latawca na rynku wtórnym. DLF to unikalna na rynku technologia, która wzmacnia latawiec bez wpływu na jego wagę.
 • Teijin Technoforce D2 Double Rip Stop Canopy – jeden z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, wykorzystywany przez topowe marki
 • Wzmocniona krawędź spływu – często właśnie ten fragment poszycia ulega zużyciu w pierwszej kolejności, dlatego Airush postanowił wzmocnić go dodatkową warstwą materiału – doskonałym niemieckim dacronem DP175.
 • Leading Edge Seams, Gradient Load Wingtips – jeszcze więcej wzmocnień – większa odporność na uszkodzenia
 • Single Inflation System, One Pump – oczywiście. Duży zawór i nowa pompka ułatwiają szybkie i lekkie pompowanie latawca.

 

Airush Lithium - depower

Plecaki Airush

 

Airush Dyneema Load Frame

 

 Podsumowanie

Airush Lithium Core to latawiec stworzony do nauki nowych ewolucji – nowoczesną konstrukcję docenią zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani rajderzy – skoki, loopy czy tricki po prostu na nim wychodzą. Dobry dolny zakres wiatrowy, stabilność, reaktywność, hangtime i współpraca na zafalowanych akwenach… Najlepszy wybór dla osób, którzy nie chcą się ograniczać do jednego stylu pływania.

 

 

 


Szukasz czegoś bardziej budżetowego?

Szukasz czegoś bardziej radykalnego do UH (freestyle/wakestyle)? Polecamy:

lub jeszcze bardziej radykalnego:

Opcje Wave?

LightWind?

Nie podoba Ci się grafika Lithiuma ? 🙂 Alternatywą jest latawiec o podobnej charakterystyce: Blade Trigger, Core Free

Nie zapominajmy też o pięknym (i nie bez pazura) Airushu Diamond

Dodatkowe informacje

Producent latawca

Rozmiar latawca

,

Rocznik

Typ latawca

, , ,

Kolor latawca

,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Latawiec Airush Lithium Core 2018”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight − one =

Możesz lubić także…

Latawiec TEN Kiteboarding Pinna - petrol
Latawiec TEN Pinna

Pinna to uniwersalny - allroundowy, wyważony latawiec z dobrą windą i hangtime`em oraz niezłym zachowaniem na fali

Pinna od TEN Kiteboarding to trzytubowa, allroundowa konstrukcja delta-bow - tego rodzaju latawce ostatnimi czasy podbijają rynek swoją uniwersalnością, prostotą użytkowania, łatwym wstawaniem z wody, dobrym dołem oraz niezłymi osiągami w hooked-in freestyle. To przyjazne latawce, które nie ograniczają kitesurfera do jednego stylu pływania - to zabawa na fali, wysokie loty czy freeride`owa przejażdżka po płaskiej wodzie. Duży zakres wiatrowy oznacza, że dwa rozmiary w quiverze zaspokoją nasze potrzeby w dużą większość dni z wiatrem powyżej 10-12 węzłów w różnych warunkach.

O ile ktoś nie szuka radykalnych rozwiązań np. do wakestyle`owych skoków unhooked, Pinna będzie dobrym wyborem do pływania w różnych warunkach i szlifowania nowych tricków.


ALLROUND

Freeride / Freestyle / Wave


TEN Pinna - dedykowany bar:

Czy mogę użyć innego baru? Odpowiedź poniżej
Darmowa wysyłka! Dostępny jest także 9m egzemplarz używany! Latawce dostępne są na zamówienie - wysyłka w ciągu ok. 1 tygodnia
Wybierz kolor i rozmiar:
3300,004700,00 Wybierz opcjeSzybki podgląd produktu