Airush Lithium 2017: opinie, testy – recenzja The Kiteboarder


Recenzja latawca Airush Lithium 2017 z magazynu The Kiteboarder: tłumaczenie

 

Źródło: TKB Review

Tłumaczenie własne – Kite Ninjas

Widzisz błąd? Napisz:


Co o latawcu mówi Airush?

Lithium – najbardziej uniwersalny latawiec ze stajni Airusha – dowiódł, że spełnia wymagania rajderów, którzy lubią na kajcie robić wszystko – freeride, skakanie, kiteloopy czy pływanie na falkach – kitesurferów, którzy nie chcą ograniczać się do jednego stylu pływania. Lithium jest po prostu idealnym latawcem, dzięki niesamowitym rezerwom mocy, stabilności i łatwości w użytkowaniu (przyp. tłum.: latawiec jest user-friendly; plug&play).

Układ tipów i tub poprzecznych w połączeniu z kształtem delta-hybrid zapewnia bardzo szybką reakcję latawca w powietrzu i błyskawiczny relaunch z wody. Powiększone, prostokątnie zakończone tipy latawca poprawiają jego zachowanie podczas skoków unhooked (i ogólnego użytkowania), co nie odbywa się jednak kosztem legendarnego restartu z wody, stabilności czy zakresu wiatrowego.

Airush Lithium 2017 - niebieski - blue

Airush Lithium 2017 - pomaranczowy - orange


Airush Lithium – opinie testerów TKB:

„Lithium jest lekki, responsywny i generuje mnóstwo mocy.”

// Tiberiu Anghel

„Przyjazny latawiec. Mam go w rękach pierwszy raz, a wydaje mi się, że znam go od dawna.”

// Rob Shea

„Dzięki ogromnemu depowerowi, latawiec w magiczny sposób osiąga zakres wiatrowy dwóch rozmiarów.”

// Chris Borodic


Airush Lithium – recenzja TKB:

Lithium powraca jako najbardziej uniwersalny latawiec Airusha. 3-tubowa konstrukcja delta Lithiuma (o niskim / średnim aspekcie ratio) posiada możliwość podpięcia linek bridle`a do tipów na 3 sposoby, w zależności od tego, jakie siły na barze i szybkość skrętu chcemy osiągnąć. Przednie linki bridle`a mają 3 bloczki i jedną opcję podpięcia.

Lithium posiada duży zawór typu Boston (wpuszczanie i wypuszczanie powietrza przez jeden korek), do którego w celu szybkiego pompowania należy użyć węża z dużą dyszą.

Testerzy dają Lithiumowi wysokie noty za: łatwość użytkowania, szeroki zakres wiatrowy oraz pewną (silną, ale przewidywalną) reakcję na sterowanie barem.

Kształt delta Lithiuma umożliwia obrotowy styl zakręcania latawcem, generując przy tym przyzwoitą ilość mocy, a podczas restartu – łatwy relaunch latawca w głębi okna wiatrowego przez pociągniecie jednego końca baru.

Testerzy pochwalili Lithiuma za dobrze zbalansowane siły na barze oraz bardzo dobrą windę i hangtime.

W porównaniu z Unionem, który może być nieco bardziej dynamiczyny, Lithium jest bardziej przyjaznym, all-aroundowym latawcem, który zapewnia duży zakres, porządny depower i przewidywalne zachowanie, co odpowiada potrzebom kitesurferów pracujących nad swoimi umiejętnościami, freeriderów oraz zwolenników foila.

shaka

Polub nasz fanpejdż i bądź na bieżąco!KiteNinja - logo


Airush Lithium 2017 - action