Airush Union 2017: opinie, testy – recenzja The Kiteboarder


Recenzja latawca Aiush Union 2017 z magazynu The Kiteboarder: tłumaczenie

 

 

Źródło: TKB Review

Tłumaczenie własne – Kite Ninjas

Widzisz błąd? Napisz:


Co o latawcu mówi Airush?

Union stał się wyznacznikiem latawca all-round, przeznaczonego dla średniozaawansowanych i zaawansowanych rajderów. Łączy w sobie cechy freestyle`owe Razora z kluczowymi cechami wiodącego na rynku Airusha Wave`a i freeride`owymi możliwościami Lithiuma. W modelu Airush Union 2017 linki bridle`a zostały skrócone (przyp. tłum.: poprawiając szybkość reakcji latawca), bez uszczerbku na zwrotności i możliwościach depowera. W rezultacie powstał doskonale wyważony latawiec, który dobrze sprawdzi się w każdych warunkach, odpowiadając na wszystkie potrzeby rajdera, niezależnie od dyscypliny (przyp. tłum.: freeride, freestyle itd.).

Airush Union 2017 - niebieski - blue

Airush Union 2017 - pomaranczowy - orange


Airush Union – opinie testerów TKB:

“Super-stabilny, godny zaufania latawiec. Union ma ciasny promień skrętu i umożliwia wysokie loty.”

// Brent Borodic

“Łatwy latawiec o godnej zaufania konstrukcji. Union to agresywny, bezpośredni i szybki latawiec, dający masę funu, który z łatwością ostrzy i nosi wysoko.”

// Jabe Harpole

“Zwinniejsza wersja Lithiuma – Airush Union – zapewnia płynne, progresywne oddawanie mocy w pełnym zakresie depower i sprawia, że rajder czuje się z nim w rękach bardzo pewnie, niezależnie od warunków.”

// Tiberiu Anghel


Airush Union – recenzja TKB:

To już drugi rok na rynku Airusha Uniona, freeride`owego latawca o freestyle`owych “zdolnościach”. Union to trzytubowy “crossover” o średnim / wysokim aspekcie ratio, zbudowany na bazie c-shape`a z lekko cofniętymi tipami.

Union posiada duży zawór typu Boston (pompowanie i wypuszczanie powietrza przez jeden korek), do którego w celu szybkiego pompowania należy użyć pompki z dużą dyszą. Union ma trzy opcje podpięcia linek sterujących do tipa (co umożliwia ustawienie sił na barze wg swojego upodobania) oraz dwie opcje podpięcia linek bridle`a z przodu.

Konstrukcja Uniona w dalszym ciągu “opiera się” na Dyneema Load Frame Airusha, co wpływa na jego niewielką rozciągliwość i wieloletnią wytrzymałość, jednak w porównaniu z wcześniejszymi wersjami DLF, tegoroczne rozwiązanie jest znacznie lżejsze.

Bardzo dobrze oceniono zarówno agresywną zwrotność, potężną windę, jak i płynne oddawanie mocy latawca. Promień skrętu Uniona jest większy, niż w Lithiumie, ale ostatecznie i tak zawraca bardzo szybko oraz zapewnia dobry depower. W porównaniu z Airushem Lithium, restart Uniona nie jest aż tak szybki (choć jest ok), natomiast część osób zdecydowanie doceni jego ostrą reaktywność.

Testerzy rekomendują Uniona jako doskonały wybór zarówno dla osób, które zainteresowane są freestylem hooked i unhooked oraz kite-wavem, jak i zwykłym freeridem.

 

shaka

Polub nasz fanpejdż i bądź na bieżąco!KiteNinja - logo


Airush Union 2017